SMCJ18CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMCJ18CA
JLCPCB Part #
C10243
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 18V 23.3V 29.2V 51.4A@10/1000us 5uA Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS