BZX84C6V8W
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZX84C6V8W
JLCPCB Part #
C968296
Package
SOT-323(SC-70)
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 200mW 2uA@4V 6.4V~7.2V 6.8V 80Ω SOT-323(SC-70) Zener Diodes ROHS