BZX84C5V6W
Extended
- Manufacturer
- Yangzhou Yangjie Elec Tech
- MFR.Part #
- BZX84C5V6W
- JLCPCB Part #
- C968290
- Package
- SOT-323(SC-70)
- Description
- -55℃~+150℃ 1 Independent 1uA@2V 200mW 400Ω 40Ω 5.2V~6V 5.6V SOT-323(SC-70) Zener Diodes ROHS