BZX584B16V
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZX584B16V
JLCPCB Part #
C968160
Package
SOD-523(SC-79)
Description
1 Independent 15.68V~16.32V 16V 188Ω 200mW 40Ω 45nA SOD-523(SC-79) Zener Diodes ROHS