SMBJ6.5CA
Extended
Manufacturer
prosemi
MFR.Part #
SMBJ6.5CA
JLCPCB Part #
C5121777
Package
SMB
Description
11.2V 500uA 53.6A 6.5V 600W 7.22V Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS