1240FH-30A
Extended
Manufacturer
prosemi
MFR.Part #
1240FH-30A
JLCPCB Part #
C2838927
Package
SMD,10.1x3.1mm
Description
-55℃~+125℃ 1.7mm 10mm 3.15mm 300A@100VDC 30A 98 Square Fuse SMD,10.1x3.1mm Disposable fuses ROHS