1206HV-2.5A
Extended
Manufacturer
prosemi
MFR.Part #
1206HV-2.5A
JLCPCB Part #
C2838901
Package
1206
Description
-55℃~+150℃ 0.045 0.6mm 1.6mm 125V 125V 2.5A 3.2mm 50A@125VDC Surface Mount Fuse 1206 Disposable fuses ROHS