1206FA-1.5A
Extended
Manufacturer
prosemi
MFR.Part #
1206FA-1.5A
JLCPCB Part #
C2937378
Package
1206
Description
-55℃~+150℃ 0.151 1.5A 1.6mm 3.2mm 50A@72VDC、150A@32VDC、300A@24VDC 72V Surface Mount Fuse 1206 Disposable fuses ROHS