SZNZ9F6V8ST5G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
SZNZ9F6V8ST5G
JLCPCB Part #
C896623
Package
SOD-923
Description
1 Independent 250mW 40Ω 500nA@3.5V 6.65V~6.93V 6.8V SOD-923 Zener Diodes ROHS