SSS10N60B
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
SSS10N60B
JLCPCB Part #
C3290569
Package
TO-220F-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 2.7nF 230pF 42pF 4V 50W 600V 70nC@10V 800mΩ@10V 9A N-Channel TO-220F-3 MOSFETs ROHS