SMCJ85CA
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
SMCJ85CA
JLCPCB Part #
C184498
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW@10/1000us 10.9A@10/1000us 104V 137V 5uA 85V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS