SMCJ160A
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
SMCJ160A
JLCPCB Part #
C3719883
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW 160V 178V 259V 5.8A 5uA TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS