SGP5N60RUFTU
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
SGP5N60RUFTU
JLCPCB Part #
C3193388
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 13ns 2.8V@15V,5A 24nC 34ns 600V 60W 8A TO-220 IGBT Transistors / Modules