SGP5N60RUFDTU
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
SGP5N60RUFDTU
JLCPCB Part #
C3193431
Package
TO-220-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 107uJ 13ns 16nC 2.8V@15V,5A 34ns 55ns 600V 60W 88uJ 8A TO-220-3 IGBT Transistors / Modules ROHS