RFD16N05SM
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
RFD16N05SM
JLCPCB Part #
C3290937
Package
TO-252(DPAK)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100pF 16A 325pF 45nC@10V 47mΩ@10V 4V 50V 72W 900pF N-Channel TO-252(DPAK) MOSFETs ROHS