RC1587M33T
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
RC1587M33T
JLCPCB Part #
C3752177
Package
D2PAK(TO-263)
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Tj) 1 1.3V@(3A) 3.3V 3A 4mA 72dB@(120Hz) 7V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive D2PAK(TO-263) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators