RC1117S25T
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
RC1117S25T
JLCPCB Part #
C3746102
Package
SOT-223-4
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V@(1A) 1A 2.5V 4mA 72dB@(120Hz) 7V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS