NVB260N65S3
MFR.Part #
NVB260N65S3
JLCPCB Part #
C3277660
Package
D2PAK-3(TO-263-3)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.01nF 12A 24nC@10V 260mΩ@10V 4.5V 650V N-Channel D2PAK-3(TO-263-3) MOSFETs ROHS