NTTFS008P03P8Z
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NTTFS008P03P8Z
JLCPCB Part #
C894097
Package
WDFN-8(3.3x3.3)
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 1.89nF 1.94nF 3.8mΩ@10V、6.5mΩ@4.5V 30V 3V 5.6nF 50W 82nC@4.5V、134nC@10V 96A P-Channel WDFN-8(3.3x3.3) MOSFETs ROHS