NTMTSC002N10MCTXG
MFR.Part #
NTMTSC002N10MCTXG
JLCPCB Part #
C2902299
Package
DFNW-8(8.4x8.3)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 236A 255W 2mΩ@10V 37pF 4V 6.305nF 89nC@10V N-Channel DFNW-8(8.4x8.3) MOSFETs ROHS