NTD15N06LG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NTD15N06LG
Description
-55℃~+175℃ 100mΩ@5V 150pF 15A 20nC@5V 2V 440pF 48W 60V 70pF N-Channel - MOSFETs ROHS