NHPV08S600G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NHPV08S600G
JLCPCB Part #
C897177
Package
TO-220AC
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 2.7V@8A 30ns 30uA@600V 600V 8A TO-220AC Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS