NCV8774DT33RKG
MFR.Part #
NCV8774DT33RKG
JLCPCB Part #
C463377
Package
DPAK
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 23uA 3.3V 350mA 40V 54dB@(100Hz) 875mV@(350mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive DPAK Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS