NCV8774CDT33RKG
MFR.Part #
NCV8774CDT33RKG
JLCPCB Part #
C904696
Package
DPAK
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 17uA 3.3V 350mA 40V 80dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DPAK Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS