NCV87722DT33RKG
MFR.Part #
NCV87722DT33RKG
JLCPCB Part #
C904695
Package
DPAK-5
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 24uA 3.3V 350mA 40V 440mV@(350mA) Fixed Positive DPAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS