NCV8752ASN28T1G
MFR.Part #
NCV8752ASN28T1G
JLCPCB Part #
C893339
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 11.5uVrms 12uA 2.8V 200mA 5.5V 68dB@(1kHz) Fixed Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS