NCV8720BMT125TBG
MFR.Part #
NCV8720BMT125TBG
JLCPCB Part #
C893315
Package
WDFN-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.25V 110mV@(350mA) 350mA 40uVrms 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Positive WDFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS