NCV8715SQ50T2G
MFR.Part #
NCV8715SQ50T2G
JLCPCB Part #
C604088
Package
SOT-353
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 190uVrms 24V 350mV@(50mA) 5.8uA 50mA 56dB@(100kHz) 5V Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection SOT-353 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS