NCV8702MX33TCG
MFR.Part #
NCV8702MX33TCG
JLCPCB Part #
C463376
Package
XDFN-6(1.5x1.5)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 11.84uVrms 16uA 200mA 200mV@(200mA) 3.3V 5.5V 68dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Soft Start Positive XDFN-6(1.5x1.5) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS