NCV8674DS120R4G
MFR.Part #
NCV8674DS120R4G
JLCPCB Part #
C604078
Package
D2PAK
Description
-40℃~+150℃ 1 12V 350mA 45V 600mV@(350mA) 67dB@(100Hz) Fixed Over Temperature Protection Positive D2PAK Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS