NCV8603SN33T1G
MFR.Part #
NCV8603SN33T1G
JLCPCB Part #
C463863
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 145uA 230mV@(300mA) 3.3V 300mA 38dB@(10kHz) 50uVrms 9V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS