NCV8537MN500R2G
MFR.Part #
NCV8537MN500R2G
JLCPCB Part #
C463374
Package
DFN-10(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 12V 340mV@(500mA) 500mA 5V 9mA Fixed PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive DFN-10(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS