NCV8535MN500R2G
MFR.Part #
NCV8535MN500R2G
JLCPCB Part #
C893204
Package
DFN-10-EP(3x3)
Description
-40℃~+85℃ 1 12V 190uA 340mV@(500mA) 500mA 58uVrms 5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN-10-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS