NCV8535MN285R2G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCV8535MN285R2G
JLCPCB Part #
C893201
Package
DFN-10-EP(3x3)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 12V 190uA 2.85V 340mV@(500mA) 40uVrms 500mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN-10-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS