NCV8170AXV120T2G
MFR.Part #
NCV8170AXV120T2G
JLCPCB Part #
C895045
Package
SOT-563
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 150mA 170mV@(150mA) 5.5V 500nA 57dB@(1kHz) 63uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-563 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS