NCV8163AMX250TBG
MFR.Part #
NCV8163AMX250TBG
JLCPCB Part #
C893122
Package
XDFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 12uA 2.5V 250mA 5.5V 6.5uVrms 92dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive XDFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS