NCV8114BSN300T1G
MFR.Part #
NCV8114BSN300T1G
JLCPCB Part #
C893071
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 160mV@(300mA) 300mA 3V 5.5V 50uA 70uVrms 75dB@(1kHz) Fixed Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS