NCV78L15ABDR2G
MFR.Part #
NCV78L15ABDR2G
JLCPCB Part #
C233376
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 15V 30V 39dB@(120Hz) 6.5mA 60uV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS