NCV663SQ18T1G
MFR.Part #
NCV663SQ18T1G
JLCPCB Part #
C893030
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.8V 100mA 2.5uA 500mV@(100mA) 6V Fixed Over Temperature Protection Positive SC-82AB Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS