NCV662SQ33T1G
MFR.Part #
NCV662SQ33T1G
JLCPCB Part #
C893027
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 100mA 2.5uA 230mV@(100mA) 3.3V 6V Fixed Positive SC-82-AB Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS