NCV662SQ27T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCV662SQ27T1G
JLCPCB Part #
C893024
Package
SC-82-AB
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 100mA 100uVrms 2.5uA 2.7V 280mV@(100mA) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SC-82-AB Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS