NCV612SQ25T2G
MFR.Part #
NCV612SQ25T2G
JLCPCB Part #
C893000
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 2.5V 270mV@(100mA) 300uVrms 40uA 6V Fixed Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS