NCV612SQ18T2G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCV612SQ18T2G
JLCPCB Part #
C892999
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.8V 100mA 100uVrms 230mV@(100mA) 40uA 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS