NCV565D2T12R4G
MFR.Part #
NCV565D2T12R4G
JLCPCB Part #
C463605
Package
D2PAK-3
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.2V 1.3V@(1.5A) 1.5A 1.5mA 38uVrms 85dB@(120Hz) 9V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive D2PAK-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS