NCV551SN28T1G
MFR.Part #
NCV551SN28T1G
JLCPCB Part #
C892968
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 12V 130mV@(10mA) 150mA 2.8V 4uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS