NCV551SN18T1G
MFR.Part #
NCV551SN18T1G
JLCPCB Part #
C603960
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.8V 12V 150mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS