NCV5501DT50RKG
MFR.Part #
NCV5501DT50RKG
JLCPCB Part #
C464066
Package
DPAK
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 16V 18uVrms 500mA 500uA 5V 700mV@(500mA) 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive DPAK Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS