NCV5501DT33RKG
MFR.Part #
NCV5501DT33RKG
JLCPCB Part #
C233204
Package
DPAK
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 16V 230mV@(500mA) 3.3V 35uVrms 500mA 75dB@(120Hz) Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown DPAK Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS