NCV5500DT15RKG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCV5500DT15RKG
JLCPCB Part #
C904642
Package
DPAK-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.5V 16V 230mV@(500mA) 500mA 75dB@(120Hz) Fixed Positive DPAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS