NCV511SN15T1G
MFR.Part #
NCV511SN15T1G
JLCPCB Part #
C905299
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+85℃ 1 1.5V 100mV@(100mA) 150mA 40uA 50dB@(1kHz) 50uVrms 6V Fixed Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS